Partneři webu

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Svaz pekařů a cukrářů v ČR, z.s.

Drahobejlova 2215/6, 190 00 Praha 9
IČ: 152 70 106

Tel.: 266 199 200 - 4 Fax: 266 199 209
e-mail: info@svazpekaru.cz


  
  

Pekaři Tour 2018

logo pt wProjekt s názvem Pekaři Tour 2018 vznikl proto, abychom představili nové svazové priority a záměry také nečlenským pekárnám, abychom si mohli promluvit se známými i neznámými pekaři, konkurenty, kolegy. A tak jsme si dali za cíl projet celou republiku, navštívit všechny regiony a diskutovat o všem, co se naší práce a oboru týká. 16. března jsme vyrazili na jižní Moravu a setkali se s místními mistry pekaři v krásném prostředí Golf hotelu Austerlitz ve Slavkově u Brna. V dalších „štacích“ se posuneme do východních Čech (4. dubna) a na Plzeňsko (18. dubna), následovat budou Jižní Čechy a Vysočina (3. května). 


slavkovK hlavním probíraným tématům diskuse patřilo to, jak společně můžeme zvýšit vnímanou prestiž pekařiny a jak vysvětlit zákazníkům, že zdražování pečiva je věc přirozená a správná. Hovořili jsme o tom, jak to zařídit, aby si lidé opět navykli nakupovat pečivo ve specializovaných prodejnách. Padl také návrh, že by stálo za to zkusit spojit síly se známými lékaři a výživovými poradci a udělat v médiích zajímavý seriál článků o zdravotních benefitech kvalitních českého pečiva. Prostě, probírali jsme věci, které nás všechny zajímají či trápí. 

Také jsme měli možnost probrat s místními pekaři jejich názor na připravovaný certifikační projekt, který by zájemcům umožnil získat značku „poctivého podnikatele v pekařském či cukrářském oboru“. Hodnoticí systém je již zpracovaný, jde o 10 oblastí vycházejících z kodexu hnutí Naši pekaři, např. jestli firma dělá poctivý marketing a nelže zákazníkům, jak se firma chová k vlastním zaměstnancům, jak firma pečuje o kvalitu, ale také o propagaci českého chleba apod. Nutno říci, že nikdo z přítomných nevznesl žádnou námitku, naopak někteří vyslovili jasnou podporu, zdá se, že se připravovaný projekt líbí. 

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Pondělí, 26 Březen 2018 08:47
 
Copyright