Partneři webu

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Svaz pekařů a cukrářů v ČR, z.s.

Drahobejlova 2215/6, 190 00 Praha 9
IČ: 152 70 106

Tel.: 266 199 200 - 4 Fax: 266 199 209
e-mail: info@svazpekaru.cz


  
  

PEKAŘI TOUR 2018

... aneb Naši pekaři na cestách

Historie pekařského řemesla je dlouhá téměř jako lidstvo samo. My se tomuto řemeslu upsali, víme o něm všechno možné, ale lidé kolem nás, naši zákazníci, vědí málo a možná jim naše řemeslo připadá všední, nezajímavé, samozřejmé.

Historie Svazu pekařů a cukrářů v ČR je trochu kratší. Vznikl v roce 1991, má za sebou tedy „jen“ čtvrtstoletí práce pro pekařský obor, pekařské firmy, pekařské osobnosti. A přes to všechno, desítky pekáren o jeho činnosti nevědí, nebo jim možná náš Svaz připadá všední, nezajímavý, samozřejmý.
Hnutí Naši pekaři, které vzniklo v rámci Svazu pekařů, a jehož úkolem je kultivovat obor, bránit kvalitu, ukazovat spotřebitelům, co je dobré a co je zdravé, tohle hnutí je úplně nejmladší – existuje teprve 2,5 roku, teprve takhle krátkou dobu pomáhá Svazu a pekařským firmám s publicitou a marketingem. Přesto všechno velké většině pekáren sdružených ve Svazu značka Naši pekaři nic moc neříká, nebo jim připadá všední, nezajímavá, samozřejmá.
A tak jsme si řekli, že sezením tenhle stav nezměníme a pečením také ne. Řekli jsme si, že když mohli pekaři ve starých dobrých časech jezdit za svými zákazníky na kole či s károu – to aby jim byli blíž, aby věděli, co jim chutná, aby udělali dobrý obchod… usoudili jsme i my ve vedení Svazu pekařů, že zvedneme kotvy a pojedeme na návštěvu. Že projedeme celou republiku, navštívíme všechny regiony a setkáme se s mistry pekaři, milými konkurenty a váženými kolegy, bratry v pekařině. Svou akci jsme nazvali Pekaři Tour 2018 a 14. února jsme vyjeli na naši první štaci – tentokrát do středních Čech.
Za Svaz pekařů a cukrářů v ČR a za hnutí Naši pekaři přijeli diskutovat s místními pekaři: Jiří Balabán – předseda představenstva Svazu, Ing. Jaroslav Kurčík – místopředseda, Ing. Miroslav Kubín – člen představenstva, Ing. Jaromír Dřízal – výkonný ředitel Svazu, Ing. Stanislav Mihulka, CSc. – vedoucí odborného nakladatelství Pekař a Cukrář a šéfredaktor našeho měsíčníku a Mgr. Leoš Bárta, tiskový mluvčí hnutí Naši pekaři.
V první části akce jsme místním pekařům podali základní informace o tom, jak Svaz pekařů funguje, co dělá a jaké jsou jeho priority pro následující období. V další části jsme představili poslání a záměry hnutí Naši pekaři. Ve třetím bloku jsme otevřeně diskutovali o současných a budoucích výzvách pekařského oboru v ČR. No a pak jsme si dali řízek, pěkně po pekařsku… s bramborem!

Teď už nás čeká jen dalších 12 regionů. Ujedeme, počítáme, minimálně tisíc kilometrů. Tak brzy na viděnou také u Vás….

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Únor 2018 15:55
 
Copyright